Materiály

SLOŽENÍ KUSOVÝCH KOBERCŮ:
Polypropylen (PP) - tento materiál je nejlehčí ze všech textilních vláken a využívá se při strojní výrobě koberců nejčastěji. Má velmi dobrou pevnost v oděru, odolnost proti zašpinění, minimální navlhavost, udržuje nízké hodnoty statické elektřiny, je příjemný na dotek a také u téměř nedochází ke vzniku žmolků. 
Polyester (PES) - tento materiál se vyznačuje především svou vysokou odolností na světle, vůči mikroorganismům a také malou navlahavostí. Pocitově se výrobky z polyesteru podobají hedvábí, protože mají podobný lesk a připomínají hedvábí i na dotek. Dalšími dobrými vlastnostmi jsou malá mačkavost, pevnost a také trvanlivost.
Polyamid (PA) - polyamid je mimořádně houževnatý, pružný a trvanlivý materiál. Slušně odolává zašpinění či mechanickému poškození. Vlákno z polyamidu umí zachovávat tzv. "tvarovou paměť" (slehnuté vlákno
se vrátí do původní polohy) a dokáže udržet barvu nanášenou strojových potiskem. Výrobky z polyamidů působní jemně na dotek a vykazují vyšší lesk dodávající větší pestrost barvám. 
Popis jednotlivých mateiálů:
Heatset - koberce tvoří 100% polypropylen upravený technologií tepelné fixace "heatset". Tento způsob úpravy dodává kobercům mnoho žádoucích vlastností, jako je například vyšší objem či rozměrová stabilita. U tohoto materiálu také lépe vyniká pestrost barev a hebkost na dotek. Kvalitu koberce dost ovlivňuje hustota vetkaných vláken (vazných bodů/m2). Tyto koberce mají obvykle krátce střižený vlas mezi
8-15 mm výšky. 
Heatset frise - tento druh se vyrábí technologií "heatset", vlas je zde však navíc výsledně zakroucen a jeho výška se pohybuje v rozmězí 15-25 mm. Touto úpravou koberec získává luxusní vzhled a také se prodlužuje jeho životnost. 
Heatset carving - tento druh se vyrábí technologií "heatset", vlas je zde na určitých místech esteticky seříznut (carving). Tato úprava dodá koberci plastický vzhled.
Bouclé - jedná se o 100% polypropylen upravený technologií "flatweave", zde se smyčka vlákna nerozřezaná pevně utáhne a na rubu ji tuží latexový zátěr. Tato technologie dodáná koberci skutečnou pevnost a odolnost. Výhodou takového koberce je dlouhá životnost a stálobarevnost.
Shaggy - vlákno tvoří 100% polypropylen, 100% polyester nebo materiálová kombinace. Tyto koberce
se vyznačují variabilitou v provedení, např. mixem mateiálů či vetkáním stříbrné efektní nitě (Lurex)
se dosahuje zajímavého, lesklého a luxusního vzhledu. Výška vlasu "shaggy" dosahuje až 50 mm, vlas je podstatně hrubší (tvoří se zatočením více jemných v jeden hrubý a silný) - tím získává jednoznačnou přednosti zejména v bytovém designu. Údržba těchto koberců je stejně jednoduchá - klepání a suché vysávání plně postačuje k bezchybné funkci.
BCF - vlákno tvoří 100% polypropylen bez úpravy a proto patří BCF mezi levnější kusové koberce. I u této technologie však dochází k jistým vylepšením, jejich cílem je zdokonalit jemnost vláken i intenzitu barev. 

UKÁZKA MATERIÁLU KOBERCOVÝCH ROHOŽEK:
- odolný pratelný materiál Polyamid 6.0, podklad protiskluzová guma
- povrch střižený nebo případně smyčkový vlas, tloušťka 9mm
- motiv je tvořen už při výrobě rohožek a koberců hlubokým protiskem

materiál kobercových rohožek
materiál kobercových rohožek
materiál kobercových rohožek